Жеџијанг Longchi технологија копродукции, Ltd

-0086 572 2596377- sales@best-solar-panels.com

best-solar-panels.com

Сончев систем

Зелени оптоелектронски производи

долги технологија

Ниско ниво на јаглерод, заштита на животната средина, заштеда на енергија.

Лончи - Љубовта во Африка

Во текот на ноќта, користејќи читање на книги од фоларни светла

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

за нас

Жеџијанг Longchi технологија копродукции, ООД Forgot Password? е колекција на развој на соларни производи, производство, продажба и градежни услуги нови енергетски претпријатија. Компанијата строга управување со производството, квалитетот на производот и стабилноста, помина ISO9001 систем за управување со квалитет, главните производи преку извештајот за квалитет надзор на SGS, CE сертификација, ROHS извештај и да добијат релевантен сертификат.

Фабриката зафаќа површина од квадратни метри 56667, површина за изградба на 55935 квадратни метри, со регистриран капитал од RMB 20million.
Главните производи се соларни PV модули, соларни системи за производство на електрична енергија, 80% од производите се извезуваат во Африка Европа, Северна Америка, Австралија. на Блискиот Исток, Југоисточна Азија, пофален од домашни и странски клиенти, е навистина "ниско ниво на јаглеродна заштита на животната средина за заштеда на енергија зелени фотоелектрични производи." Компанијата има многу дистрибутери и дома и во странство, доби мнозинство од клиентите признавање и пофалби. подготвени да служат првокласни услуги со домашните и странските нови и стари клиенти со рака за да создадат "сончев" живот. Прочитај повеќе

глобален бизнис

Обезбедуваме добри услуги за комуникација и поддршка на производи на клиенти од целиот свет.

ЕФИКАСНА ЛОГИСТИКА

Нашата долгорочна соработка со водечките светски логистички и експрес компании, може да обезбеди дека стоките се испорачуваат во најкус рок.

ПРИЈАТЕЛНА ПОДДРШКА

За да обезбедиме брза, доверлива и економична услуга, со цел да ги задоволиме потребите на нашите корисници на услуги.

Ние им помагаме на повеќе од 3,000 глобалните клиенти - повеќе од 30% од водечките светски брендови - ги ставаат клиентите во нивните деловни центри и ги претвораат социјалните податоци во попаметни деловни одлуки.

ВЕСТИ

  • сончева енергија

    сончева енергија

    Сончевата енергија е извонредна лесна тежина и топлина од Сонцето кое е контролирано со употреба на различни технологии кои постојано се развиваат, како што се загревање на ѕвезди, фотоволтаици, топлинска енергија од ѕвезди, дизајн на ѕвезди, течни соли и вештачки хемиски ... Прочитај повеќе

Најчесто поставувани прашања

колку долго трае сончевите панели

25 години (или подолго). ова може да биде бизнис нормално осигурување од Tier еден креаторите. Во реалноста, ѕвените панели ќе траат многу подолго од тоа: гаранцијата обично гарантира дека панелите можат да работат на врвот од осумдесет проценти од нивната оценета моќност кога дваесет и пет години. Една студија на NREL покажува дека најголемиот дел од панелите се уште се манифестираат ... + Прочитај повеќе

Колку сончеви панели ми треба за мојот дом?

Утврдувањето на обемот на вашиот соларен систем започнува со лесно прашање: што има потреба од бројни ѕвездени панели? Како што општата јавност сака да обезбеди доволно енергија за крајно да ја елиминира сметката за електрична енергија, примарниот чекор е одлучувачки за тоа кој систем на големини може да излезе од доволно енергија за да ја исполни својата единица потрошувачка ... + Прочитај повеќе

Како функционираат сончевите панели?

Наводен како ветувачко снабдување со енергија за многу години, ѕвезда панели круна покриви и работ знаци, и да се олесни задржи орбитер напојува. сепак, дали работат ѕвезда панели? Едноставно кажано, соларната низа работи со дозволување на фотони, или честички со сонце, да тропаат електрони ослободени од атоми, генерирајќи проток на електрична енергија. ... + Прочитај повеќе

Пребарување